doomo
projekty domów (nie)typowych

Nagroda w konkursie World Architecture Community AwardsMiło nam poinformować, że wśród zwycięzców 19 Cyklu 20+10+X World Architecture Community Awards znalazł się nasz projekt Brda'12.


World Architecture Awards 20+10+X należy do jednego z ciekawszych konkursów architektonicznych na świecie. Oparty jest na społecznościowym modelu wyszukiwania i promowania mniej znanych, ale interesujących i wartościowych projektów. Nagrodzone w konkursie prace stają się ważnym elementem w dyskusji o współczesnej światowej architekturze.


Społeczność internetową tworzy obecnie około 20 tysięcy zarejestrowanych członków z prawem do oddania głosu na jedną z tysięcy zgłoszonych do konkursu prac. Użytkownicy podzieleni są na członków honorowych oraz członków zwyczajnych. W ekskluzywnym gronie znajdują się m.in. wybitni naukowcy, krytycy, dziennikarze oraz takie sławy światowej architektury jak: Arata Isozaki, Massimiliano Fuksas, Hani Rashid, Mario Botta, czy laureaci prestiżowej nagrody Pritzkera Hans Hollein i Zvi Hecker. Pozostali członkowie to również osoby związane z branżą architektoniczną oraz zwykli sympatycy dobrej architektury.


W każdym z cykli spośród zgłoszonych prac nagradzanych jest 20 projektów wybranych przez członków honorowych oraz 10 projektów wskazanych przez wszystkich użytkowników.


W grupie 10 nagrodzonych prac z całego świata znalazł się nasz projekt domu Brda'12. Jest współczesnym przykładem rozwinięcie idei budynku letniskowego typu brda. Połacie dachu sięgają do samej ziemi i zastępują normalne ściany. Tworzą zielony widokowy taras 'górkę' - miejsce odpoczynku i zabawy. Zachowując standardową technologię oraz koszty realizacji otrzymujemy ciekawe i ekologiczne miejsce do życia.